František Kinský vystoupí na konferenci Ven z krabice

Představujeme Vám dalšího řečníka, který vystoupí na konferenci STAŘÍ PSI A NOVÉ KOUSKY. Celým jménem Maria František Jan Emanuel Sylvestr Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova,pocházející ze staročeského rytířského a později panského šlechtické rodu. V 18. století patřil rod k přední české aristokracii.

František Kinský, se narodil v roce 1947. Po roce 1989 býval mimo jiné kreativním ředitelem reklamní agentury Ogilvy & Mather. Od roku 2004 se plně věnuje obnově a správě rodového majetku a hospodaření na polnostech a v lesích. Dále také vstoupil do komunální politiky a to v Kostelci nad Orlicí. Je nám ctí, že pan Kinský přijal naše pozvání a na konferenci vystoupí.

 

František Kinský

  

Přečtěte si krátký rozhovor, kde pan Kinský hovoří o nových životních výzvách a o „novém kousku“, co se mu povedl.

 

Čím vás oslovila Konference Ven z krabice?

Ven z krabice je téma, které mě vždy zajímalo, a důsledně jsem se utíkáním ze stereotypů řídil celý život. A navíc mě zajímá, jak se k podobnému stylu života staví i jiní. Věřím, že na konferenci potkám mnoho zajímavých lidí, kteří mi mohou být inspirací pro další úprky před jednotvárností bytí.

Připadal/a jste si někdy jako starý pes?

Každý den, když se probudím, si v poslední době připadám tak trochu jako starý pes. Kladu si otázku. Nejsi už náhodou starý pes a neměl by sis dát pokoj? Ale stačí spustit nohy z postele, protáhnout tělo a vyrazím za novými zkušenostmi. Několikrát už jsem si říkal, to stačí, ale život, který běží okolo, mě mi nabízí stále nové výzvy. A tak se možná někdy i proti své vůli rozběhnu a nenechám si další příležitosti a zkušenosti, které život nabízí utéct.

Povedl se Vám v poslední době nějaký skutečně „nový kousek“?

Na tuto otázku nelze odpovědět jinak než jedním slovem. Povedl. A navíc, aniž bych o to usiloval. Stal jsem se starostou města (pozn. ed. Kostelec nad Orlicí).

 

http://www.venzkrabice.cz/aktualne/zivotni-vyzvy-a-etapy-v-rozhovoru-s-frantiskem-kinskym.html